פרק 11: עיצוב האתר – אודות "תבניות פרימיום"

פלטפורמות ניהול התכנים הפופולריות בישראל (כדוגמת וורדפרס, ג'ומלה, וויקס) מאפשרות להתקין באתר תבניות עיצוב מוכנות מראש. ישנן תבניות חינמיות ותבניות בתשלום. תבניות העיצוב לרוב כוללות מבני דפים מעוצבים מראש לדף הבית, לדפי פוסטים (במקרה של בלוג), לגלריות תמונות, לדף יצירת קשר וכדומה. ברוב המקרים, גם אם משתמשים בתבנית עיצוב מוכנה מראש, יש צורך בעבודה של שינויים והתאמות בתבנית על מנת להתאים את המבנה והעיצוב לאפיון שנקבע בשלב מוקדם יותר.

ניתן למצוא תבניות חינמיות לא רעות (כמו תבנית Wipi הישראלית), אך רוב התבניות החינמיות המצויות באינטרנט הן בסיסיות מאוד ולא בהכרח בנויות כמו שצריך.

יש אנשים בתחום המכנים תבניות שעולות כסף "תבניות פרימיום". מחירן של תבניות בתשלום בדרך כלל נע בין 29-59$. רוב התבניות הפופולריות בשוק העולמי אינן מותאמות מראש לשפות הכתובות מימין לשמאל (כגון עברית או ערבית), ולכן אם בוחרים לקנות תבנית מאחד האתרים הבינלאומיים, יש לוודא שזאת תבנית שמותאמת גם לכיוון הכתיבה בעברית (right-to-left, או בקיצור rtl). ניתן להתאים גם תבניות שאינן מותאמות מראש אך הדבר כרוך בתוספת תשלום לבונה האתרים.

אם אתם מעוניינים לבחור תבנית בעצמכם לאתר הארגוני שלכם, אני ממליץ לכם לבדוק את Pojo.me, חברה שמתמחה בבניית תבניות ותוספים לוורדפרס שמותאמים לאתרים בעברית. פוג'ו היא גם החברה שאחראית על תוסף שצובר פופולריות בשם Elementor, המשמש לעיצוב ובנייה של דפי אינטרנט בקלות באמצעות ממשק ויזואלי drag and drop.

הפרק הבא: החוזה עם המעצב